Wyprzedaż! Buty skiturowe Dynafit TLT8 EXPEDITION CR Zobacz większe

Buty skiturowe Dynafit TLT8 EXPEDITION CR

Chcąc umożliwić jeszcze szybsze poruszanie się, ale też uczynić but jeszcze bardziej komfortowym i niezawodnym na podejściach, projektanci DYNAFIT skupili się na nowym dwuklamrowym zapięciu.
System Ultra Lock 4.0 jest niezwykle prosty i intuicyjny w obsłudze i tym samym pozwala zaoszczędzić czas podczas zmiany trybu z podejściowego na zjazdowy.

Więcej szczegółów

Stan Nowy
Rozmiar 25.5, 29.5, 30.0

0 zł

  • 25.5
  • 29.5
  • 30.0

Jesteś zainteresowany tym produktem?
Zadzwoń lub napisz!
501 364 010 lub 600 491 976 Napisz wiadomość

Kolejna generacja legendarnych butów TLT marki Dynafit to jeszcze mniejsza waga, większe bezpieczeństwo i większa ergonomia działań na nartach. To buty zaprojektowane z myślą o szybki skitouringu.

Buty Dynafit TLT8 Expedition CR to solidna skorupa skiturowa, która w wadze około 1130 gramów może pretendować do miana lekkich butów, które dzięki dwóm klamrom oferują odpowiednie dopasowanie i sztywność. Buty wykorzystują sprawne klamry Ultra Lock 4. W górnej części zapięcie uzupełnia pasek Ultra lock Strap+. Górna klamra ma podwójną funkcję. Nie tylko służy zapięciu i dopasowaniu butów. Za jej pomocą przełącza się funkcje podchodzenie/zjazd. Jednym ruchem poluzujesz więc kołnierz i uzyskasz ruchomość w stawie skokowym, a ta wynosi aż 60°! System jest prosty do obsług nawet w rękawicach.

Sztywność na zjazdach i bardzo duży ruch kołnierza na podejściach to cechy charakterystyczne tych butów skitour marki Dynafit. Model wyposażony jest w czubki w rozwiązaniu Speed Nose+. specjalna konstrukcja sprawia, że piny przednie są jak najbliżej palców i ruch w tym miejscu jest bardzo naturalny. Krótszy nosek butów to również mniejsza waga, więc na tej konstrukcji zyskuje się dwukrotnie. System pinów w rozwiązaniu Master Step+ umożliwia łatwe wpinanie butów do wiązań.

Do zjazdu buty blokują się w dynamicznej pozycji 15-18°. Buty mają wąską konstrukcję. Wpływa ona korzystnie na transfer energii wkładany do siły skrętu. Model wyposażony jest w podeszwę Formula Pomocą Climb. Producent poleca do niego ultralekkie i bardzo kompaktowe raki skitour Cramp-In Crampon.