Wyprzedaż! Buty skiturowe Scarpa F1 GT Zobacz większe

Buty skiturowe Scarpa F1 GT

F1 GT to buty skitourowe przeznaczone dla doświadczonych alpinistów, którzy poszukują niezwykle wydajnego, ale jednocześnie minimalistycznego i lekkiego sprzętu.

Więcej szczegółów

Stan Nowy
Rozmiar 27, 28

2 200 zł

  • 27.0
  • 28.0

Jesteś zainteresowany tym produktem?
Zadzwoń lub napisz!
501 364 010 lub 600 491 976 Napisz wiadomość

F1 GT to buty skitourowe przeznaczone dla doświadczonych alpinistów, którzy poszukują niezwykle wydajnego, ale jednocześnie minimalistycznego i lekkiego sprzętu. Dzięki swojej nowoczesnej, dopracowanej pod każdym względem konstrukcji, a także materiałom z możliwie najwyższej półki, dedykowane są nawet najbardziej wymagającym miłośnikom tej dyscypliny. Są wyjątkowo łatwe w obsłudze oraz oferują znacznie wyższe bezpieczeństwo, za sprawą wyposażenia ich w jeden z najpopularniejszych oraz najskuteczniejszych pasywnych systemów bezpieczeństwa Recco, dzięki któremu - w przypadku zasypania narciarza przez śnieg - służbom ratunkowym uda się znacznie szybciej zlokalizować ofiarę wypadku. Są kompatybilne z wiązaniami TLT oraz posiadają przetestowany system Quick Step, który pozwala na całkowicie bezpieczne oraz sprawne wkładanie buta w wiązania. Podczas konstruowania butów skorzystano także z całej masy innych technologii, dzięki którym są maksymalnie wydajne i niezawodne.

Skorupę i cholewkę wykonano z materiału Grilamid FG LFT, który zapewnia odpowiednią sztywność w miejscach, które tego wymagają, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi. Skorupa wzmocniona została ramą 3D Lambda, opracowaną w celu dodatkowej poprawy jej sztywności i odporności na skręcanie, przy jednoczesnym zredukowaniu jej grubości. Dzięki niej skorupa zapewnia maksymalną stabilność boczną od pięty do stopy, a także jest jeszcze mniej podatna na deformację. Zintegrowany gaiter, który wykonany został z lycry - syntetycznej tkaniny oferującej wytrzymałość, miękkość, a także wyjątkową elastyczność - posiada wzmocnienia, które zapewniają dodatkową ochronę. Można go regulować za pomocą klap i rzepów, w celu uzyskania idealnego dopasowania. Specjalna konstrukcja Grid Frame Tech dodatkowo usztywnia tylną strefę, dzięki czemu pozwala na efektywniejsze przekazywanie impulsów, aby jazda była jeszcze bardziej dynamiczna. Szybkie przełączanie butów między trybami chodzenia i zjeżdżania (trzy stopnie nachylenia: 9°, 11° i 13°) umożliwia niezawodny system Speed Lock LT, obsługiwany za pomocą dźwigni, która jest komfortowa w użytkowaniu nawet w rękawicach. System ten dodatkowo wsparto technologią Friction Free, aby zagwarantować skuteczną ochronę przed tarciem.

Idealnie uwzględniający anatomię stopy botek wewnętrzny Tour LT2 wykonany został z pianki Intuition, która oferuje ciepło, niezrównane poczucie miękkości. Pianka ta jest także termoformowalna, dzięki czemu botek nabiera nowego kształtu, który będzie idealnie dopasowany do stóp użytkownika. Z tyłu i na języku botek posiada elastyczne panele, które umożliwiają jego swobodne zginanie, aby chodzenie nie wiązało się z krępowaniem ruchówZapięcie na rzep pozwala na jego komfortowe wkładanie bądź zdejmowanie. W ich wkładaniu pomaga dodatkowo podwójna pętelka u góry. Ostatnim elementem botka jest wkładka Ortholite wykonana z materiału pochodzącego z recyklingu, która umożliwi sprawne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.